Yhteystiedot

itä-helsingin lasi oy

 

Itä-Helsingin Lasi Oy on palvellut tyytyväisiä asiakkaitaan vuodesta 1983.

Itä-Helsingin Lasi Oy on luotettava suomalainen yhteistyökumppani alumiini- ja lasirakentamisessa.

 

Itä-Helsingin Lasi Oy toteutti aulan kattolasin vaihdon 2018, Helsingin seudun ympäristöpalvelut HSY

 

Yksi numero, -kaikki lasista.

RALA-pätevyystodistus osoittaa soveltuvuuden rakennushankkeiden toteuttamiseen.

Se on osoitus lakisääteisten velvoitteiden hoitamisesta ja toimialapätevyydestä.

Tilaajavastuulain edellyttämät rekisteröitymis- ja ilmoitusvaatimukset on täytetty.

Kuulumme Luotettava Kumppani -järjestelmään.

Laatu- ja ympäristöjärjestelmämme auttaa meitä vastaamaan asiakkaiden laatuodotuksiin ja jatkuvaan toiminnan parantamiseen niin asiakkaan kuin ympäristönkin eduksi.

Tuotteillamme on CE-merkintä, joka kattaa lämpölaseissa laatu- ja turvallisuusominaisuudet.

CE-merkinnällä taataan tuotteiden rakenteiden kantavuus ja pitkäaikaiskestävyys.

FI-merkki on lämpölasien tuotannon osalta osoitus laadukkaasta tuotteista ja luotettavuudesta toimijana.

 

Itä-Helsingin Lasi Oy

Tulppatie 7

00880 Helsinki

info@ita-helsinginlasi.fi
09 755 7979

www.ita-helsinginlasi.fi

www.lasiliike.fi

Y-tunnus: 0666736-7

 

Myymälä

arkisin 8-17

info@ita-helsinginlasi.fi
09 755 7979

 

Tarjouspyynnöt

info@ita-helsinginlasi.fi
09 755 7979

 

Tilaukset

info@ita-helsinginlasi.fi
09 755 7979

 

korjauspäivystys 24/7

Päivystämme 24h vuoden jokaisena päivänä.
0400 431 442

+358 400 431 442

 

Toimisto

Sonja Martikainen
sonja.martikainen@ita-helsinginlasi.fi
09 755 7979

Ann-Marie Österman
ann-marie.osterman@ita-helsinginlasi.fi
09 755 7979

 

Myynti

Tarjouspyynnöt, suunnittelu ja tekninen neuvonta
Antti Vartiainen
antti.vartiainen@ita-helsinginlasi.fi
041 515 5350

Projektipäällikkö, tarjouslaskenta
Jukka Vilen
jukka.vilen@ita-helsinginlasi.fi
040 710 8944

 

Työnjohto

Työnjohto ja tekninen neuvonta
Ari Pakarinen
ari.pakarinen@ita-helsinginlasi.fi
041 515 5353

Työnjohto ja tekninen neuvonta
Sami Taipale
sami.taipale@ita-helsinginlasi.fi
041 515 5357

 

Johto

Toimitusjohtaja
Tapio Torro
tapio.torro@ita-helsinginlasi.fi
050 591 1203

Varatoimitusjohtaja, hankinnat
Juuso Martikainen
juuso.martikainen@ita-helsinginlasi.fi
040 560 0011

Projektijohtaja, hallituksen puheenjohtaja
Matti Martikainen
matti.martikainen@ita-helsinginlasi.fi
0400 449 251